Vytvoření znalostního portálu, jehož základním úkonem je možnost optimálního uložení, aktualizace, doplňování, údržby, cílené distribuce a především ochrany informací a znalostí pro využití v útvarech firemního VaV, ale i pro externí zájemce k podpoře jejich zájmu o produkci firmy. Testování provozu Internetového znalostního portálu (IPTI) báze technických dat (BATEZ), se zpracováním výsledků do aplikační verze. Technická podpora.
Specifikace informací a potřebných znalostí pro technický rozvoj vymezeného oboru v rámci podnikové koncepce rozvoj VaV. Vytvoření báze technických informací (BATEZ), respektující průběžně připravované potřeby. Jedná se o naplňování databáze podle jasně vymezených pravidel, respektujících následné elektronické zpracování.
Instalace a spuštění, otestování základních funkcí portálu (Uživatelský panel, Administrace IPZ, Helpdesk IPU, Dokument) a zahájení provozu
Nejdůležitější částí řešení etapy E2 bylo nastavení různých druhů číselníků. Ty evidují seznam používaných veličin a jejich jednotek. Dále obsahuje důležitý import dat v souboru MS Excel do databáze IPZ.
Porovnání parametrů dosažených obráběním shodného materiálu (i stejné tloušťky abraziva). Porovnávají se parametry drsnosti a stupně kvality obrobené plochy v závislosti na různé rychlosti posuvu.
Uživatelé přímo v systému zapisují svoje požadavky nebo zjištěné problémy. Helpdesk IPZ je napojen na centrální helpdesk VUSTE-APIS a komunikace zadavatele s řešitelem je tedy rychlá a efektivní.
Základním úkolem znalostního internetového portálu bude uložení, akutalizace, doplňování, údržba, distribuce a ochrana informací a znalostí pro využití VaV příjemce podpory a partnerů během řešení Projektu.
Vývoj dialogového znalostního systému a naplňování daty.
Uživatelské využití ZIP poskytováním znalostí, technických informací a informací z laboratorních zkoušek pro návrh a výrobu lisovací hlavy. Zajištění servisu produktivního provozu internetové aplikace (ZIP) včetně uživatelské podpory a změn.
Řešitelům umožní ukládání a přístup k výsledkům laboratorních analýz abraziv a jejich řezných vlastností.
poskytne informace o vhodném abrazivu pro požadovanou technologii na principu expertního systému. Internetový znalostní portál bude zpracovávat data z provozu recyklační linky a s využitím nově vyvinutých algoritmů (modelů, sítí a simulace) řídit technologii linky na principu Průmysl 4.O.
Pro volbu základních technologických parametrů a nástrojů při obrábění obtížně obrobitelných materiálů s cílem zvýšit adaptibilitu a efektivitu prostřednictvím interdisciplinárně zaměřeného výzkumu.
Nejdůležitější částí řešení etapy E3 je definice datové struktury úložiště (Big dat) na základě výsledků průběžně získaných z řešení (měření, lab. zkoušky).
Instalace a provoz nástrojů pro řízení projektu - využití portálu ke sledování plnění projektu a pro komunikaci řešitelů
Pod technologickou kontrolou sběr dat z jednotlivých čidel, průběžné vyhodnocování a doplňování databáze. Vyřešení nástrojů pro základní datovou kontrolou: úložiště (datové formuláře, přehledy a reporty).
portálu v cloudu pro aktivní interakci všech účastníků projektu.
pro přenos dat do cloudu, návrh struktury ukládání a reprezentace snímaných veličin.
a zpracování dat ze senzorů robotických platforem.
pro uživatelské opakované využití cloudového portálu a spuštění produktivního provozu.
Unikátní aplikovatelný systém pro zefektivnění řízení polygrafického podniku poskytující vrcholovým manažerům účinný nástroj pro podporu rozhodování na základě okamžité a přesné informovanosti v reálném a prediktivním režimu o stavu a parametrech řízených podnikových procesů.
Návrh a realizace databáze vč. použitých prostředků bude respektovat užití metod zpracování velkých dat (BigData). K tomu bude využit cloud.
internetového portálu technických znalostí pro oblast efektivní ekologické těžby dendromasy.
internetového portálu technických znalostí pro oblast zkoušek funkčních vzorků, resp. prototypů klučící hlavice a velkoobjemového přívěsu s vybraným příslušenstvím.
Unikátní aplikovatelný systém pro řízení složitých projektů. Umožní vzdálený přístup a komunikaci mezi všemi řešitelskými subjekty.
Návrh a realizace databáze vč. použitých prostředků bude respektovat užití metod zpracování velkých dat (BigData). K tomu bude využit cloud.
Návrh Proaktivního modelu provozní spolehlivosti (PMPS) výrobního systému tiskárny na příkladu Fronte pro průběžné monitorování strojních komponent. Datová reprezentace PMPS a návrh ověřovaných komponent modelu. Spuštění znalostního portálu pro realizaci PMPS a pro řízení Projektu.
Získání komparativních datových sad (bezemisní stavy) pro vyhodnocení monitoringu rozhodujících komponent PMPS pro použití ve strojovém učení. Návrh a ověření užití nástrojů AI pro vyhodnocení provozního monitorování v rámci modelu PMPS. Návrh a ověření základních funkcí PMPS.
Testování funkcí datových rozhraní PMPS pro sběr, přenos, záznam a zpracování dat z monitoringu. Testování a ověření funkčnosti PMPS v realizaci na účastníka Fronte.
Projekt řešený v rámci spolupráce s VŠTE České Budějovice,
s Ústavem podnikové strategie VŠTE, prostřednictvím Katedry managementu:
Dataset neboli podpůrná databáze o reálných průmyslových podnicích, vzniká na katedře managementu VŠTE již několik let a obsahuje více jak 700 subjektů s daty o stavu jejich hodnotových procesů a reakcí na vnější ekonomické prostředí. Databáze je převedená do cloudu, jdou doplněna klíčová (ekonomická) data a je postupně zpracováváno hodnocení podnikatelské způsobilosti.
V preprocessingu budou stanoveny strukturální závislosti stavových dat, reprezentujících jednotlivé složky (kategorie) podnikového hodnotového řetězce. K vyhledání souvislostí mezi stavovými a (odpovídajícími) klíčovými daty nad Datasetem bude použita a ověřena vhodná metoda strojového učení
(KNN). Výsledky budou porovnány se zadáním údajů uživatele – dotazovaného podniku vzhledem k jeho cílům dotazu – klíčovým datům.